Hva skal Kokosbananas finne på når Pappa Kokos og Mamma Banana bare sitter på mobilen og glaner og ikke vil bli med på noe og Baby Koko er for liten til å leke med? Det er faktisk den verste snorkekjedeligste søndagen noensinne! Alt er gørr inntil den spinnville energibunten Ernst Erling Ekorn kommer susende forbi Kokosbananas i hagen. Ernst Erling er verdens nest raskeste ekorn, har aldri et kjedelig øyeblikk og morer seg med gøyboksen sin. En gøyboks? Kokosbananas får en genial idé. Han kan finne opp en moromaskin – sånn at han aldri mer trenger å kjede seg!
Men hva hvis den geniale oppfinnelsen får lov å styre seg selv, vokser seg stor og skummel og går helt kokosbananas…? Kan det da bli for mye moro? I hvert fall ikke hvis du spør moromaskinen!

Rolf Magne Golten Andersen står bak Kokosbananas-fortellingene, som foreligger både som bildebøker illustrert av Victoria H. Hamre og som lydbøker, lettlestserie og liveshow. Kokosbananas og moromaskinen er det første teaterstykket om karakteren Kokosbananas.

Oslopremiere 7. februar 2026 på Centralteatret

VANLIGE RABATTER

Grupperabatt: Gis ved kjøp av minimum 10 billetter. Vi sender deg billettene kostnadsfritt hvis dette avtales ved bestilling.

Rabatt for pensjonister, trygdede og vernepliktige.

Ca. 50% rabatt for barn t.o.m. 16 år/ studenter/ skoleelever i videregående skole. Gjelder oppsetninger på Hovedscenen og Centralteatret (NB! gjelder ikke gjestespill).

OBOS-rabatt (gjelder ikke oppsetninger i Trikkestallen).

Opplys om rabatt-type ved billettbestilling.