THE PRODUCERS er musikalversjonen av filmen DET VÅRES FOR HITLER (1968). Kort fortalt er det historien om en produsentduo (Anders Hatlo/ Jan Martin Johnsen) i pengetrøbbel, som planlegger en fiasko, en skikkelig smakløs oppsetning basert på verdens dårligste manus skrevet av en gal nazist, for å skaffe seg penger. Med seg på laget har de verdens blondeste svenske blondine (Hilde Louise Asbjørnsen). men de feiler! Det viser seg at publikum ler så de ramler av setene, og det som skulle bli en fiasko blir i stedet en suksess.
Oslo Nye Hovedscenene har norgespremire på THE PRODUCERS 3. februar 2011. Da har musikalen gått som en farsott verden over siden den kom i 2001. I 2005 kom den på film på nytt, denne gang med tittelen THE PRODUCERS, og med bl.a. Uma Thurman og Mathew Broderick i rollene.
Den svenske regissøren Anders Aldgård, som har satt opp THE PRODUCERS med stor suksess i både Stockholm, Gøteborg og Malmø, har regien på Oslo Nye Hovedscenen.